| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Оксана Сайко: діалоги з читачем

В обласній бібліотеці для молоді відбулась презентація книги львівської письменниці Оксани Сайко «Птахи завжди повертаються», яка вийшла в видавництві «Академія» в підлітковій серії «16+».

Оксана родом з Тернопільщини. Має медичну освіту, але завжди мріяла стати журналістом. Після закінчення факультету журналістики Львівського університету працювала в газеті «Літературний Львів», у виданні «Арка». Нині дописує у газети «Україна молода», «Літературна Україна», співпрацює з журналом для підлітків «Сто талантів». Успіх до письменниці прийшов після публікації її книг «Новенька та інші історії», «Кав’ярня на розі», «До сивих гір», які викликали захоплення не тільки у підлітків, для яких вона адресувала своє слово в першу чергу, але й у дорослого читача.

Тонка й трепетна душа в жорстокому світі сьогодення – ось головний лейтмотив творчості Оксани Сайко. Нова повість письменниці «Птахи завжди повертаються», яку презентувала авторка, відверто розповідає про тягар абсолютно дорослих проблем, який звалюється на плечі ще зовсім юній дівчині. Проте книга вселяє надію на можливість вирішення складних життєвих проблем попри сум і безвихідь.

Зустріч з письменницею відбувалась у формі діалогу із запрошеною аудиторією. Присутні на презентації студенти Рівненського коледжу економіки та бізнесу переглянули відеоролик під популярну пісню гурту з Червонограда «Монте Крісто» «Дощ на вулицях Львова». Мабуть, найкраща пісня про Львів емоційно налаштувала присутніх і далі захід проходив в дусі щирої і взаємної відвертості.

Авторка зізналася, що при написанні своїх творів вивчала книги з психіатрії і на рівні підсвідомості конструювала образи та вчинки своїх героїв. Саме медична освіта допомогла Оксані правдиво описати їх незвичну поведінку. В результаті персонажі її творів виходять досить химерними, містичними, але й водночас реалістичними.

Наприкінці зустрічі Оксана Сайко розповіла про свої найбільш улюблені книги, це зокрема роман «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, який вона прочитала вже тричі. Творчість письменника складається з тих книг, які він сам особисто прочитав, тому авторка закликала присутніх читати якомога більше, особливо тим, хто пробує себе в літературі. А ще наголосила, що щирість, чесність та душевність – ось основні людські чесноти в цьому світі.