| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Своїми думами вернусь…

18 грудня у відділі читального залу Рівненської обласної бібліотеки для молоді відбувся літературно-музичний вечір «Своїми думами вернусь…» присвячений 80-річчю від дня народження українського поета Олександра Богачука.

Олександр Богачук – український поет, журналіст.Народився в с. Сокіл Рожищенського району на Волині. Працював у газеті «Радянська Волинь», а пізніше старшим редактором обласного управління у справах преси. Після багатьох років праці у Луцьку йому пропонують роботу у Рівному, де у 1985 р. він очолює місцеву спілку письменників. Є автором поетичних збірок: «Незабутнє», «Вересневий грім», «Ні!», «Зелене руно», «Золота жінка», «Крик попелу», «Стогін землі», «Цвіт роси», «Горно» та пісенного збірника «Світи мені, Дніпре».

Згадати свого колегу, поділитися роздумами про його творчість, і просто послухати щемливе українське слово незабутнього земляка прийшли письменники, краєзнавці, студенти, рідні та друзі. Під час заходу заслужений артист України Олексій Заворотній прочитав поезію Олександра Богачука.

Як зазначив відомий рівненський журналіст Микола Береза: «Олександр Теофілович був постаттю особливою. Він завжди допомагав своїм молодшим колегам і був першим гостем програми «Перевесло», яка вийшла у радіопростір 1 грудня 1990 року». Поет-сатирик та гуморист Юрій Береза поділився власними спогадами про Олександра Теофіловича згадавши «що він був не лише дотепним чоловіком, а дуже виваженим поетом, що мав власну думку та свій шлях».

Заслужений працівник культури, член Національної всеукраїнської музичної спілки Андрій Пастушенко зауважив, що тексти пісень Олександра Теофіловича легко кладуться на музику.

Емоційну атмосферу вечора підтримали Юрій Яцик та дует у складі Анни Дем’янець і Олени Лукащик, які виконали пісні на слова Олександра Богачука.

В бібліотеці під час вечора експонувалась книжково-ілюстративна виставка «Палаюче серце», де представлено твори Олександра Богачуката література про нього.