| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Книжковий BIG-BEN

В Рік англійської мови в Україні «Книжковий БІГ-БЕН» завітав до Рівненської молодіжної книгозбірні. Творча команда бібліотекарів, долучившись до проекту «Display Crossing» Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, створила в інформаційній зоні спілкування користувачів вражаючу виставку-імпульс з елементами інсталяції, яка спонукає відвідувачів читати англійською мовою, вивчати її. «Підкладкою» виставки стало чорно-біле «простирадло» з імітацією сторінок англомовних періодичних видань, сама ж виставка вибудована з книг суто англійською мовою. Головним «імпульсом» виставки стала сконструйована зі стійки для CD дисків вежа BIG-BEN, що обертається довкола своєї осі.
«Книжковий БІГ-БЕН» складається з трьох розділів, кожен з яких своїм змістом несе основну ідею виставки: «Для того, щоб пізнати світ – вивчай англійську». Перший розділ «Do you speak English?» представлений багатотомною американською енциклопедією «The World Book», студентською енциклопедією від видавництва «Glorier», а також довідковими виданнями від фонду «Сейбр-Світло» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Представлено й досить об’ємні «New Webster’s Dictionery», словники, розмовники, підручники з граматики та інші книги, що збагачують словниковий та фразеологічний запас індивідуума.
Головним героєм другого розділу виставки «Читай в оригіналі» став улюблений герой багатьох поколінь читачів, неперевершений Шерлок Шолмс, постать якого на шотландському пледі привертає увагу до читання книг видавництва «Знання» (серія «Бібліотечка для тих, хто вивчає англійську мову»), яка представляє літературну класику англо-американської літератури: Ч. Діккенса, Ш. Бронте, О. Вальда, М. Твена, Дж. Лондона, яких завжди полюбляло читати молоде покоління ХІХ –ХХ ст. ст.
Аксесуари третього розділу виставки-імпульсу «Мова, що стирає кордони» креативно запрошують до подорожей країнами світу за допомогою глобуса, путівників для туристів, кольорових листівок, карт тощо. Старовинна валіза, обклеєна квитками на поїзди, літаки, автобуси, пароплави в різні міста та на різні континенти, образно доповнює цілісність всієї виставки і привертає не аби яку увагу користувачів бібліотеки.
В бібліотеці існує широке коло користувачів, які дуже шанують англійську мову, вчать її, розмовляють нею, вільно читають англійські тексти. Саме за участі таких користувачів був відкритий «Книжковий БІГ-БЕН», а біля нього проведена інформаційно-пізнавальна година «Я люблю і вивчаю англійську мову». Запрошені на захід користувачі, які вільно володіють англійською мовою, із задоволенням декламували сонети В. Шекспіра, зачитували уривки із роману Шарлоти Бронте «Джен Ейр». збірки «Книга Джунглів» Редьярда Кіплінга, казкової повісті «Пітер Пен» Джеймса Баррі.
Сподіваємося, що «Книжковий БІГ-БЕН» спонукає багатьох відвідувачів бібліотеки до більш глибокого вивчення англійської мови, мови яка розширить інтелектуальні горизонти кожної особистості, щоб стати успішним в економічному, соціальному, освітньому і культурному житті.