| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

До мови доторкнімось серцем

«Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирають мову»

ЛІНА КОСТЕНКО

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Без своєї мови, своєї самобутності та культури немає народу. Мова – це історія народу, його свідомість, вона відображає його менталітет та звичаї. Вона не лише засіб спілкування, вона символ державності і свободи. В світі існує дуже багато мов і для кожного своя мова найкраща і найважливіша.

Українська мова − одна з найстаріших європейських мов, вона існує понад тисячу років. ЇЇ багатство і краса, витонченість і мелодійність визнані світом. Українська мова має свої барви, свої відтінки, що передають почуття. Золоту скарбницю нашої мови складають думи, легенди, гумор; згодом її збагатила могутня класика Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, творчість Ліни Костенко, Павла Загребельного, Дмитра Павличка та багатьох інших.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови Рівненська обласна бібліотека для молоді провела Свято рідної мови, в рамках якого відбулися: мовознавча година «Барви рідного слова», літературно-мовознавчий круїз «Слово – краплинка з любові», вікторина «Знавці української мови». Ведучі заходів розповіли читачам бібліотеки про роль мови в нашому житті, процитували вислови видатних людей про рідну мову та підкреслили, що мова є душею нації, її генетичним кодом. Натхненно, з великою любов’ю прозвучали поетичні та прозові твори українських письменників, присвячені мові. Також присутні дізналися про культурне розмаїття на Рівненщині, були проведені паралелі між українською мовою та мовами національних меншин, які тут проживають. Учасники брали активну участь у вікторині, ділилися особистими враженнями та думками, дискутували один з одним. Вони висловили спільну думку, що потрібно щиро любити і поважати рідну мову, адже вона, як і Україна, завжди в нашому серці і починається з кожного з нас.

Сохранить

Сохранить