| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

І лине над землею Шевченкове слово…

Перші весняні дні нерозривно пов’язані з іменем Тараса Шевченка, його духом, його любов’ю до України. Твори Великого Кобзаря підняли українську мову і культуру до світового рівня і сьогодні, як ніколи, вписуються в нашу історію. Він є Голосом нашого народу, уособленням Нації і Свободи.

З нагоди вшанування пам’яті національного генія в Рівненській обласній бібліотеці для молоді традиційно проводяться літературно-мистецькі Шевченківські дні. Розпочалися вони в Рівненському автотранспортному коледжі мистецьким вечором «Феномен Шевченка: сучасний простір». Під час заходу звучали шедеври Великого Кобзаря у виконанні сучасних рок-гуртів «Апокриф», «Kailas-V», студенти співали шевченкові рядки в різних музичних стилях. Зворушливо були сприйняті кінокадри з Героєм України Сергієм Нігояном, який на Майдані читав безсмертні вірші Шевченка. Вразив всіх показ гігантського портрета Кобзаря у Харкові на стіні 17-поверхового будинку та цитати українського генія, зашифровані у формі QR-кодів відомим арт-стріт-художником Єжи Коноп’є.

Літературна вікторина «Знаний і незнаний Шевченко» провела учнів НВК № 12 стежками творчого шляху Тараса, познайомила з невідомими подіями та фактами з його життя. Учні позмагалися на краще знання творів Шевченка, продемонстрували кращі поетичні твори, які і сьогодні утверджують національний дух українців та не втратили своєї актуальності. Учасники виявили відмінне знання літературного доробку Великого Кобзаря і по-новому привідкрили для себе неймовірний світ Шевченкового слова. Заходи супроводжували виставки-вернісажі «Тарас Шевченко − України син», «Завжди сучасний Шевченко», виставка-інсталяція «Весна починається з Шевченка».