| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Єднаймо душі словом Кобзаря

Перші березневі дні пов’язані з іменем Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю та любов’ю до України. Вся світова спільнота вшановує Генія та Пророка, який став символом нашої країни. І кожне покоління прагне наблизитися до розуміння його творів, які співзвучні дню сьогоднішньому. Шевченківські дні, що відбулися в обласній бібліотеці для молоді, відкрили Великого Кобзаря, знайомого і загадкового водночас. Читання «Слава і гордість українського народу» та «Читаймо Шевченка – вчимося у нього», флешмоб «Мій Шевченко», ерудит-турнір та пластові сходини «Шевченко і Рівненщина» поєднали всіх могутнім шевченківським словом. Учасники мали можливість глибше пізнати літературну спадщину, філософські думки та осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення.

Флешмоб «Мій Шевченко» підтримали студенти РДГУ, НУВГП, автотранспортного коледжу, представники патрульної поліції та читачі бібліотеки. Сьогодні ми по-новому читаємо поезії Шевченка, бо неможливо уявити незалежну сильну Україну без його мудрих настанов. В холі бібліотеки створили вінтажний простір з імітацією доби з портретом молодого письменника авторства Михайла Присташа. Всі охочі на широкий загал декламували улюблені рядки безсмертних поезій, слухали їх у виконанні інших та розповіли про власне розуміння творчості письменника. І у кожного свій Шевченко, бо всяк вибирає з його спадщини те, що йому найближче. Звучала історично-патріотична поезія, любовна лірика та вірші про природу. Полісменка Ірина Дейсун вокальним виконанням на бандурі пісні «Зоре моя вечірняя» надихнула присутніх на патріотичні почуття та гордість за те, що ми українці. ЇЇ колега Сергій Смалько, родом з Черкащини, розповів що Шевченко є для нього невід’ємною частиною України і символом рідної землі для нього є тату-портрет на руці. До акції долучилися студенти-іноземці з Республіки Гана, Еквадору, Таджикистану та Туркменістану, які по-особливому проникливо цитували легендарні вірші. А завершилося дійство бліц-турніром від поліцейських та світлинами на пам’ять.

Учні НВК № 12 на голосних читаннях «Читаймо Шевченка – вчимося у нього» продемонстрували чудове знання його відомих та невідомих творів. За їх результатами визначили кращих декламаторів та вручили дипломи. На книжкових виставках присутні могли переглянути видання різних років, познайомитись з цитатами та висловами Шевченка. Бібліотекарі переконані, що такі акції підкреслюють духовну єдність українців, прагнення до свободи, збереження незалежності та розвитку культури.