| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Про українські жнива у бібліотеці

Як часто задумуємося ми над тим, що відбувалося за багато років до нас, які були звичаї та культура українців, якими ми отримали їх у спадок, як користуємося цими надбаннями, що передаватимемо наступним поколінням. Іноді, варто все ж задумуватися над цим. Етнографічна мозаїка у рамках бібліотечного літнього табору Summer Camp стала гарною нагодою, щоб пригадати жниварські звичаї та обряди серпневої пори.

Наші предки з року в рік, десятиліття за десятиліттям, століття за століттям були звичні збирати врожаї. Для української культури – це надзвичайно вагомий та місткий пласт звичаїв та обрядів, що знайшли різноманітний прояв у нашій спільній культурі. До жнив завжди готувалися завчасно та ретельно у господарстві.

Жнива були одними з найважливіших частин у господарському календарі українців, бо хліб був найвищою цінністю. Початок їх відзначався зажинками, а кінець обжинками. Учасники мали змогу послухати різноманітні та цікаві історії і про свята, наприклад про День пророка Іллі, Медовий та Яблучний Спаси, пов’язані з ними народні легенди та повір’я, освячення меду чи плодів. Адже збір врожаю був взаємопов’язаний із вшануванням свят у серпні, народною обрядовістю та народною творчістю цього періоду. Сьогодні ж саме Маковея, тобто Медовий Спас, а отже здавна складали маковейські квітки, які освячувалися. Виготовлялися вони із квітів, де кожна рослина має своє значення та місце.

Для діток було надзвичайно пізнавально дізнатися про усі деталі, щоб краще розуміти історію української культури у майбутньому.