| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Показ документальної стрічки «Рубіж»

9 вересня у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся перший у Рівному показ документального історичного фільму «Рубіж. Грубешівська операція» (2019). Показ відвідали студенти МЕГУ 1 та 2 курсів.

Стрічка створена компанією «АС “УМ-ГРУП”» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисер – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер. Продюсер картини – Артем Денисов. Оператор – Євген Кирей. Фільм був презентований на 48-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість». Проведено покази у містах України, а також у Рочестері (Нью-Йорк), зібрано позитивні відгуки про картину. Також проєкт фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно.

Ця документальна стрічка розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни. Піднімає важливу, актуальну та маловідому широкому загалу історичну тему. У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої бойової співпраці ще більш цінним та показовим.

Тут відтворено думки та погляди повстанця УПА та польського партизана АК (Армії Крайової). Ці загартовані боями воїни ведуть запеклу суперечку про історію своїх народів у ХХ столітті і, зокрема, у період з 1939 до 1946 року, коли вони хоробро билися проти окупантів і коли їх катувало радянське НКВД та німецьке СС. У жахливому вирі нескінченних битв на всі фронти УПА та АК, зрештою, зіштовхувалися і між собою. Та після років взаємної озлобленості українці й поляки нарешті усвідомили жахливу зовнішню імперіалістичну загрозу, порозумілися і разом почали боротися з загарбниками. У ніч на 28 травня 1946 року була проведена атака на підконтрольне НКВД місто Грубешів – одна з найбільших військових операцій, які УПА здійснила спільно з наступниками АК, польськими повстанцями з ВіН (Воля і Незалежність).

Після фільму відбулася цікава дискусія-обговорення між присутніми на перегляді студентами та відвідувачами бібліотеки, де всі бажаючі змогли висловити свої думки про побачену кінострічку.