| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

У Рівному відбулася презентація книг Влада Якушева

10 вересня 2019 у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася надихаюча зустріч. Влад Якушев вперше у Рівному презентував свої книги «Карателі» (2018) та «Сірі археологи» (у співавторстві із Андрієм Лотоцьким, 2019). Книги вийшли друком у київському видавництві «ДІПА». Під час зустрічі поговорили про книги, війну, фронт, враження та цінності, а гості задали свої запитання автору.

Влад Якушев – львівський журналіст та боєць АТО, який встиг повоювати одразу на два фронти ‒ по-справжньому та інформаційно. На початку зустрічі автор представив своїх бойових побратимів та акцентував особливу увагу на молодь, яка була присутньою на презентації. Серед гостей, були і ті, чиї рідні воювали у зоні бойових дій, тому Якушев підкреслив, що книжка «Карателі – це саме про них, це про усіх нас. Вона написана із власного досвіду про події російсько-української війни у 2015-2016 рр. Чому ж книга так називається, хто такі «карателі»? Це той ярлик, який впродовж багатьох років, російська пропаганда намагається прищепити українським солдатам.

Тому книга про них – «карателів», тих, хто у окопах, але не тільки. Про звичайних людей, які взяли в руки зброю і пішли захищати свій дім. Головні герої – військові і цивільні, журналісти й волонтери, вчителі і слюсарі, програмісти та офіціанти і навіть звірі. У ній поєднується багато сюжетних ліній. Ця книга про війну, воїнів та людяність, які загартовані важким вогнем, перед якими пасували елітні війська РФ.

Влад Якушев зазначив, що це «особиста книга пам’яті», крім того реабілітація після війни. У ній різні історії, часом з них можна щиро посміятися, вони людяні та без пафосу. Вважаючи за моральний обов’язок автор згадав про кожного, хто загинув із 14-ї моторизованої піхотної бригади у цій книзі. Текст написаний за рік та два місяці. Що дивує самого Влада, так це те, що немає жодного негативного відгуку. «Мене в книзі немає», -‒ Якушев як автор немов лишається осторонь, хоча ми знаємо про його активну участь та присутність у всьому, що відбувається. Згадано про дуже важливу проблему – ветеранська література не має належної державної підтримки. Невелике київське видавництво ДІПА, яке взялося надрукувати «Карателів», видало багато саме ветеранської літератури, через громадську позицію, тоді як великі видавництва зазвичай не беруться за такі видання.

Вже у цьому році вийшла нова книга у співавторстві із Андрієм Лотоцьким «Сірі археологи». Це перша книга трилогії, адже буде і продовження, про неймовірні пригоди двох кумів, які за допомогою металошукача упродовж багатьох років шукають скарб. Вони мають свою дещо дивну та цікаву філософію життя, може тому і потрапляють у різні пригоди. Іноді доля усміхається їм, і кумам вдається знаходити цікаві старовинні речі. Як же ці предмети опинились на цьому місці? Книга допоможе заглянути за завісу століть і дізнатись про це, при цьому насолоджуватися іскрометним гумором, бо усе написано на основі реальних подій.

Презентація викликала інтерес, була наповнена творчою та невимушеною атмосферою. Дякуємо усім гостям та присутнім за ваше зацікавлення, участь, запитання. Сподіваємося на нові зустрічі!