| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

(Не) дитяча жорстокість

Можливо не всі знають слово «булінг», але всі точно знають слова – цькування, знущання, переслідування на різному підґрунті, а це і є булінг. Адже дуже багато людей мали справу із таким самі, чули реальні історії, спостерігали у певному колективі. Це надзвичайно актуальна, важлива та гостра соціальна тема, особливо для навчальних закладів, втім як і для будь-якого колективу, не тільки учнівського чи студентського. І саме на цю тему 19 вересня відбулася розмова між студентами Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі і спеціалістами із Рівненського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. До нас завітали головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Олександр Биков та головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Юрій Висоцький.

Поговорили про булінг та його різновиди, наприклад кібербулінг, фізичне, психологічне, економічне насилля, ознаки цього, причини та наслідки, що робити у випадку якщо ви самі відчуваєте чи спостерігаєте прояви булінгу. Важливим моментом у діалозі стало окреслення чинної правової бази, тобто можливе реальне покарання за буління іншого. Переглянули два відеоролики, проаналізували та обговорили їх. Аудиторія почула життєві приклади та подальший розвиток цих історій. Визначилися, що можна виокремити три основні ролі: провокатор (агресор), пасивний спостерігач та жертва.

Також був проведений «мозковий штурм»: аудиторія поділилася на три підгрупи і їхнім завданням було визначити заходи з протидії булінгу на рівні держави, навчального закладу, конкретного колективу, які на їхню думку будуть ефективними, а потім озвучити результати. Молодь та їх наставники, активно долучалися до дискусії, висловлювали свої думки щодо цієї проблеми. Як висновок можна навести слова, що прозвучали під час заходу: «Не треба судити людину за її іншість», адже коли ми починаємо судити – це неминуче призводить до тієї чи іншої агресії та її прояву на різних рівнях.

Дякуємо за інформативну та важливу дискусію у стінах нашої бібліотеки. Сподіваємося, що аудиторія дослухалася, а кожен слухач візьме цю інформацію, щоб бути озброєним та ефективно протидіяти булінгу у конкретних ситуаціях.

ter;" />