| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Історичний віраж «За золотою брамою віків»

З нагоди 1040-річчя від народження великого князя Київської Русі Ярослава Мудрого, у молодіжній бібліотеці відбулася цікава подія – історичний віраж під назвою «За золотою брамою віків». Чому ж віраж, можливо запитаєте ви, а тому що історія – це наша динамічна мандрівка крізь нашарування часу.

У цю мандрівку з нами вирушила молодь із ЗОШ №18. Найперше ми почули про символічність Золотих воріт у Києві – головної пам’ятки оборонної архітектури Київської Русі та однієї з найдавніших датованих споруд Східної Європи. Саме з цією брамою асоціюється розквіт великої держави – часом правління Ярослава Мудрого.

Ярослав Мудрий був чи не першим європейським правителем, який проголосив: «Книга – це розвиток держави та людини». Тому знаково, що ми саме у бібліотеці пригадуємо діяння цього державотворця. Адже князь Ярослав, за свідченням єдиної писемної згадки «Повісті минулих літ» започаткував бібліотеку, яка могла налічувати близько 1000 цінних екземплярів.

Ми почули чимало цікавих історичних фактів. Це був значний не тільки давньоруський, але і великий європейський діяч та полководець. Про його розбудову міст, внесок у будування храмових споруд та культуру, який пройшов до нас крізь віки (чого тільки варта Софія Київська), його європейські династичні шлюби, значні перемоги ми не тільки слухали, але і переглянули декілька відеороликів.

Дякуємо всім слухачам за насичену та активну зустріч! Було інформативно, корисно та захоплююче. А ми сподіваємося на нові зустрічі, щоб мандрувати історією разом знову і знову.