| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Народознавча година «Хранитель духовних скарбів» (до 80-річчя від дня народження В. Скуратівського)

З нагоди 80-річчя від дня народження Василя Скуратівського Рівненською обласною бібліотекою для молоді проведено навчальну годину та тематичну вікторину про українського народознавця, письменника та видавця. Присутніми були студенти та викладачі технічного коледжу НУВГП.

Інший відомий українець Василь Симоненко казав: «В океані рідного народу відкривай духовні острови». Ведуча заходу підкреслила, що такими острівцями для українського народу є його духовні традиції та звичаї, що викарбовувалися століттями, а то й тисячоліттями. Саме з цією цариною працював Василь Скуратівський про якого ми розмовляли під час зустрічі.

Він перший у новітній Україні видав народознавчу працю «Берегиня». Письменник та публіцист пропагував традиційну культуру, обряди українського народу. Був ініціатором започаткування уроків народознавства у школах, одним із організаторів багатьох відомих фестивалів. За життя Скуратівського було видано понад 20 книг. Перебував під наглядом КДБ у справі Василя Овсієнка (дисидентського історика). Широке визнання прийшло під час публікації народознавчого циклу «Зелене полум’я сосни».

Помер Василь Скуратівський 16 грудня 2005 року, проте його здобутки та праця є і досі актуальними. Чудово, що ми мали нагоду розповісти та поділитися цим із молоддю. Дякуємо усім за присутність та увагу!