| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

До 86-річниці вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні

Напередодні четвертої суботи листопада, коли українці у нашій державі та з усього світу вшановуватимуть 86-річницю Голодомору, Рівненська обласна бібліотека для молоді приєднується до заходів присвячених Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Ми згадуємо усіх безвинних жертв Великого голоду, який на жаль, став частиною культурного коду українців.

Найстрашнішим, найбільш смертоносним став Голодомор 1932-1933 – це один з найгірших злочинів-геноцидів радянської тоталітарної системи у історії людства. Найважливіше для нас і найменше, що ми можемо зробити – це пам’ятати, а ще передавати справжні історичні знання. Тому для студентської молоді ми організували подію, що складалася з двох частин. Перша: вечір скорботи «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» (День пам'яті жертв голодоморів), друга: вечір пам’яті «Рік тридцять третій… Голод», де також відбувся перегляд фільму «Великий злам».

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все і життя людини, і життя країни . Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Читаєш, і здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де закарбовано слова про голод. Бо немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду. Помирала майже вся Україна. Моторошний парадокс: помирала на родючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, всіяних житом і пшеницею.

Захід супроводжувався тематичним відео та аудіо обрамленням, поетичними творами. Напевно найбільш болісними стали записи свідків, які попри все змогли вижити та поділилися спогадами. Так, у історії України немало чорних сторінок, проте і їх потрібно прочитати заради майбутнього. Дякуємо всім присутнім!