| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Тиждень права «Час. Закон. Молодь»

В Рівненській обласній бібліотеці в першу декаду грудня пройшов Тиждень права «Час. Закон. Молодь». Він був присвячений вихованню правової культури молодого покоління, поглибленню знань про їхні права та обов’язки в суспільстві. Тиждень був наповнений різноманітними заходами. В рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUAвідбулися зустрічі-спілкування з представниками РОГО «Комітет виборців України» Миколою Глотовим, Святославом Дубовим та Тетяною Кушнірук, які розповіли присутнім про історію та головну тему цьогорічного фестивалю − «Рівні рівних» та представили фільми «Вихідний», «Сіева», «Вєаюфром», «Гірчиця в садах». Кінопрограма присвячена суспільним викликам, які пов’язані з поняттями рівності та проблемами дискримінації. Відкриті покази зібрали чимало бажаючих. Це студенти РКЕБ, автотранспортного коледжу, ВПУ-1 та РДГУ. Після переглядів відбулися жваві обговорення кінострічок, які вразили глядачів. Вони зазначили, що фільми спонукають їх замислитись над важливістю прав людини, допомагають переосмислити деякі погляди та упереджені стереотипи.

Інформаційно насиченою була правова година «Право, свобода, обов’язок та відповідальність» за участі фахівців Центру безоплатної вторинної правової допомоги Оксани Подоляк та Юлії Карповець. Батьки підлітків з інвалідністю обговорювали важливі проблеми захисту прав та забезпечення рівних можливостей на гідне життя, розширили свою обізнаність з отримання первинної медичної допомоги, порядку надання субсидій та отримали практичні поради. Такі заходи дали можливість читачам отримати корисну інформацію, поставити запитання і отримати компетентні відповіді.

Карткова гра «Країна гідності», яка вдало поєднує ігрову та навчальну складову, допомогла студентам ВПУ-1 більше дізнатися про різні аспекти соціальної політики. Гравці розділились на команди, які асоціювали себе з членами парламенту вигаданої країни, узгоджували спільне бачення щодо вироблення спільної доктрини в галузі реалізації соціальних прав громадян. Вони добирали аргументи та вчились приймати оптимальні рішення у рамках плану розвитку на найближчі декілька років.

Загалом такі заходи сприяли підвищенню рівня правової обізнаності та громадянської свідомості мешканців Рівненщини.