| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Мовознавча година «Джерела національної єдності» (до Дня української писемності та мови)

Наближається визначне для України свято! Адже 9 листопада – це День української писемності та мови, що встановлений Указом Президента у день пам’яті Нестора Літописця, якого вшановує православна церква. Він продовжив шлях духовності й просвітництва розпочатий Кирилом і Мефодієм.

Письменник-класик Панас Мирний зазначав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя, і свої сподівання, досвід, і почування».

З нагоди цього важливого і потрібного для українців свята Рівненська обласна бібліотека для молоді провела мовознавчу годину «Джерела національної єдності» для студентської молоді ВПУ1.

Історія української мови довела, що мова, в найширшому розумінні цього поняття потребує такого ж дбайливого ставлення і захисту, як земля, вода, повітря і, нарешті, сама людина. Ведуча заходу розповіла про важливих постатей, вклад яких став одним з неоціненних здобутків для того, щоб ми мали мову сьогодні. Поговорили про Нестора Літописця, Панаса Мирного, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, минуле та сьогодення нашої мови – випробовування та злети. Дякуємо всім за уважність та запитання, участь в обговоренні. Зустрінемося знову!