| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Читаємо Франка разом

У Рік Івана Франка, який відзначається цього року і присвячений 160-річчю від дня народження нашого видатного письменника, вченого, громадського і політичного діяча, Рівненська обласна бібліотека для молоді на запрошення колег з Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва взяла участь у молодіжному веб-марафоні «Читаємо Франка разом» у формі скайп-конференції.

Метою заходу стало поглиблене вивчення літературної спадщини Каменяра, заохочення до творчого осмислення Франкового слова, підтримка читання серед молоді. На захід завітала голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька, яка розповіла учасникам скайп-конференції про видатний внесок Івана Франка у становленні ідеології українства в душах і серцях не одного покоління наших співвітчизників. Доцент кафедри української мови МЕГУ, кандидат педагогічних наук Лілія Овдійчук прочитала неповторні рядки ліричної поезії видатного поета, зокрема його пронизливо откровенне «Чого являєшся мені [У сні]...».

Справжньою прикрасою заходу став емоційний виступ соліста Архієрейського хору «Знамення» Свято-Воскресенського кафедрального собору, ліричного тенора Юрія Яцики, який виконав пісню на слова Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…», покладену на музику композитором А. Кос-Анатольським. На кінець заходу прозвучала високопатріотична народна пісня «Не пора, не пора, не пора…», яка адресована була свого часу українцям Російської та Австро-Угорської імперій і закликала їх відродитися духовно, згуртуватися для боротьби за свою єдність.

Колеги з Івано-Франківська щиро подякували працівників та друзів бібліотеки за активну участь у проведенні цього без перебільшення цікавого та змістовного веб-марафону. Сподіваємось, що такий захід стане ще одним здобутком на шляху утвердження серед молоді українського слова високого штибу від нашого славетного Каменяра.

temp 140 2 temp 140 3

temp 140 4

temp 140 5