| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Японія: країна далека і близька

temp 224 1

2017 року виповнюється 25-річчя від часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Тому за ініціативи президента України П. Порошенка цей рік оголошено роком Японії в Україні. Ця дивовижна і прекрасна країна відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси

З цієї нагоди обласна бібліотека для молоді провела креативну вечірку в японському стилі «Сакура-паті». Дійство відкрили Віталій та Дарія Лосики з Асоціації традиційних бойових мистецтв, які розповіли і продемонстрували елементи східного єдиноборства. Стрімкі рухи, голосні вигуки, ритуали прийомів під час бою змусили присутніх затамували подих. Гостей свята вразили чарівні японки з студентського театру моди економіко-технологічного коледжу, які розповіли про історію та особливості кімоно та продемонстрували чарівні вбрання під мелодії традиційної японської музики. Професійні майстри Максим Лоповша та Черняк Наталія провели майстер-класи з приготування суші з інтерпретацією до нашої країни та розпис тіла хною.  Присутні з задоволенням здійснили арт-подорож по сучасній японській культурі, дізналися про історію японських гейш та стали учасниками пізнавального ерудит-шоу «ЯпоноМанія для активної компанії».

Хол бібліотеки перетворився в східноазіатську країну завдяки японським віялам, висловам японською мовою і, звичайно, викладками з книг.Неповторну атмосферу створили літературна галерея «Веселі хоку українською», креативні книжкові інсталяції «Японська пагода: вежа скарбів» та «Японія – країна вранішнього сонця», яка презентує твори талановитих японських письменників Харукі Муракамі, Ясунарі Кавабати, Акутагави Рюноске та багатьох інших. День Японії в бібліотеці був дуже насичений і неабияк вразив відвідувачів, які зробили висновок, що це країна, в якої є чому повчитися і з чого брати приклад.

Партнерами вечірки були Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр, Рівненський економіко-технологічний коледж, ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі, Асоціація традиційних бойових мистецтв та майстер мехенді Наталія Черняк. Інформаційний партнер – сайт-порадник для батьків м. Рівне Mini-Rivneom.