| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

«Тіні забутого генія: Сергій Параджанов та його фільми»

Днями в мистецькій залі бібліотеки зібралися шанувальники творчості одного з найвидатніших  світових кіномитців Сергія Параджанова на кіновечір присвячений 90-річчю від дня народження майстра. Проте переважна частина учасників заходу була студентська молодь коледжу економіки і бізнесу та РДГУ, які вперше відкрили для себе унікальне явище у вірменській, грузинській та українській культурі, яким є і до нині людина-легенда на ім’я Серго Параджанов.

Розпочався кіновечір з трейлера на найрезонансніший  документальний фільм, створений спільно з українською кінорежисеркою Оленою Фетісовою та французьким майстром кіно Сержом Аведикаяном у 2013 році під назвою «Сергій Параджанов», який було номіновано на участь в найпрестижнішій кінопремії «Оскар».

Ювілей метра світового та українського кінематографу співпав із ювілеєм його шедевру «Тіні забутих предків», постановці якого нині виповнюється 50 років. Справжній пам’ятник українським гуцулам створив на всі віки і часи вірменин, який жив у Грузії, був ув’язненим в Україні та Росії.

Всі учасники були зачаровані магією, непередбачуваністю, глибоким відчуттям української національної культури в уривках стрічки «Тіні забутих предків», яка входить у двадцятку найкращих фільмів ХХ століття. 

123