| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Слово наше рідне – слово українське!

21 лютого світова спільнота святкує Міжнародний день рідної мови. Цікаво, весело і активно долучилися до вшанування рідної української мови та мов народів світу студенти та викладачі РКЕБ разом з бібліотекарями.

Аудиторія мала змогу відкрити для себе не досить відомі факти з історії сучасної української мови, а також міжнародні цікавинки з уживаності слів іноземного походження, на кшталт: найбільше синонімів у нашій рідній мові має слово «бити»; найбільш вживаною літерою у нашому алфавіті є література «п», найменш вживаною є «ф» та ін.

Емоційно сприйняли всі учасники курйозно-кумедні позначення певних слів у світі: наприклад у китайському письмі ієрогліф, що означає «неприємність», зображується як «дві жінки під одним дахом»; слова «бадьорість» і «чай» позначаються однаковими ієрогліфами; слово ж «вино» від санскритського слова «вена», що означає «любити» і т.д. Крім того учасники свята дізналися, що чужу мову можна вивчити досконало за 6 років, а свою вчити – все життя!

Завершилося свято рідної мови слоганами, які дружньо вигукували всі разом: «Говоримо, пишемо, думаємо, освідчуємося в коханні українською!!!»; «Моя мова – моє серце, серце мого народу!».