| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Поетеса зламу століть

«…поспішаю до Лесі в Нечимне в правічні ліси

зачерпнути натхнення до бою й душевної сили

і молюся молюсь щоб криваві шторми не скосили

мого краю святого його неземної краси.»

Світлана Костюк

«І Лесин дух зі слова в душі лине» - під такою назвою 23 лютого в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся літературно-музичний вечір присвячений 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Великий поет України і жінка з трагічною долею, увійшла в свідомість різних поколніь як символ незалежності і боротьби. Здійснений нею життєвий і творчий подвиг прилучив Лесю Українку до когорти сильних духом. Вона не стала повторювати попередників або сучасників, а виробила власний оригінальний голос, якого доти не знала Україна. Голос із загальнолюдськими вболіваннями влився не лише в культуру рідного народу, він відбився світлою луною поза межами України, бо кличе до справедливості, братерства, свободи - вищих ідеалів співіснування людства.

У вечорі взяв участь дослідник творчості Лесі Українки, викладача Національного університету «Острозька академія», кадидат філологічних наук, доцент Анатолій Криловець.

Пісні рівненського композитора Анатолія Грицая на слова Лесі Українки у супроводі бандури виконала студентка Рівненського музичного училища РДГУ Віталія Соболь. Звучала поезія волинської поетеси Світлани Костюк, яка відобразила актуальність Лесиної творчості у сучасній боротьбі за волю та єдність України.

Творчу атмосферу заходу підтримали студенти та викладачі Рівненського державного медичного коледжу.

temp 109 2temp 109 3

temp 109 4temp 109 5