| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Дві музи – два крила О. Білаша

Великому майстру української пісні і поезії – 85.

Неперевершені шедеври українських пісень, які полюбляють і якими пишаються декілька поколінь українців, линули проникливо в інформаційній зоні комфортного спілкування молодіжної книгозбірні для студентів та викладачів Рівненського коледжу економіки та бізнесу.

Музична година – спогад присвячена людині великого серця і щирого українського таланту. Авторові найвідоміших пісень «Два кольори», «Ясени», «Білий сніг на зеленому листі», в березні виповнилося б 85 років від дня народження.

Наш захід про маестро української пісні, відомого і поза межами України, став своєрідною ретро – мандрівкою для молоді в минуле їхніх дідусів та бабусь, коли пісні О. Білаша співав увесь український народ і в будні, і в свята.

Недаремно його було удостоєно почесними званнями народного артиста УРСР, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, а у 2001 р. – Героя України. Великий українець створив ще й відомі опери: «Гайдамаки» (за поемою Т.Шеченка ), «Прапороносці» (за романом О. Гончара) , моноопери «Балада війни» (слова І. Драча). Цими почесними званнями можна було удостостоїти автора лише за один твір, який став візитівкою пісенної культури України у світі: «Два кольори мої, два кольори» (слова Д. Павличка).

О. Білаш був не лише талановитим композитором, а й митцем слова. Остання його збірка поезій «Совість на вогні горить» дає нам можливість відчути великий біль за долю України, незалежність якої відстоював музикою і словом. Вслухаючись у мелодії та зміст творів майстра, яскраво відчувається філософське осмислення звичайних життєвих істин людського буття.

Всіх учасників музичної години – спогаду вразив документальний фільм українського кіномитця О. Бійми «Пам’яті О. Білашу».
Велика помилка, що ніби ми знаємо Білаша. Великого митця ми тільки відкриваємо... Так, ми любимо його, співаємо, але справжнє відкриття величі, його пісенного генія – попереду. Воно у співвідношенні вічності з його двома кольорами, снігом на зеленому листі і скошеними сіножаттями...

О. Білаш є українська вічність!