| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Письменник повстанського краю

14 вересня в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація нової книги Степана Бабія «Фантомний біль». Степан Бабій − відомий український письменник, уродженець Тернопілля, лікар за професією і літератор за покликанням. Член Національної спілки письменників України, лауреат обласних літературних премій імені Світочів, імені В. Поліщука, О. Стефановича, Г. Чубая. Автор 25 поетичних збірок, 5 книжок прози і 5 книжок публіцистики. Співавтор і ведучий 4 телефільмів про Тараса Шевченка, «Одержима» (Леся Українка), «Гурби», «Три орди, Шумські ліси» (про УПА). Степан Бабій проклав в літературі свій поетичний пласт з відбитком долі Вітчизни та власної долі. Його творчість пронизує наскрізна тема України, яка, як стверджує автор, є змістом його життя і творчості.

Нова книга Степана Бабія «Фантомний біль» (вірші, публіцистика) вийшла в Рівному 2016 року. Фантомний біль – це болить те, чого немає. Назва збірки символічна, вона відразу дає зрозуміти про що ця книга. Автор постійно переймається людськими болями, радіє і страждає за Україну. Біль за теперішнє переплівся з болем за минуле. Книгу склали вірші про національну ідею, про загиблих героїв, що рухають Україну вперед, часто приносячи в жертву свої життя. Його поезії тривожні і відверті, дихають правдою, часто гіркою, як і нинішнє життя України. Назви його віршів вказують на опори його болю, а частина їх взагалі не має заголовків. В кожному вірші пульсує наша сучасність, близька і далека минувшина та тривожні роздуми про долю Вітчизни. В цій книзі звучить усвідомлена позиція патріота багатостраждальної рідної землі, для якого незалежність і розбудова держави – над усе.

На присутніх велике враження справив документальний фільм «Шумські ліси», сценарій якого увійшов до книги. Його створив чудовий авторський колектив: автор і ведучий С. Бабій, режисер В. Рябунець, редактор В. Мазаний, оператор М. Величковський. В фільмі розповідається про трагічну історію краю. Село Данилів Град знищила орда Чінгісхана, село Стіжок було спалене фашистами. Село Антонівці, яке працювало на УПА і де був розміщений штаб УПА, знищили радянські каральні органи: люди були розстріляні або вивезені, село зрівняли з землею і посадили ліс.

temp 164 2temp 164 3

temp 164 4temp 164 5

temp 164 6temp 164 7

Сохранить

Сохранить