| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Меценат з великою душею Федір Штейнгель

Рівненський край багатий на історичне минуле, яке є одним із яскравих складових загальноукраїнської історії. В холі бібліотеки зібралась студентська молодь на краєзнавчий кіновечір «Сумна мелодія життя», присвячений непересічній особистості початку ХХ століття Федору Штейнгелю, відомому громадсько-політичному і культурному діячу на теренах України та Європи, дипломату, меценату з великим шляхетним серцем.

Документальну кінострічку про діяльність Ф. Штейнгеля створив рівненський краєзнавець Олексій Бухало. Ідею створення фільму про автора першого приватного музею в Україні, покровителя двохкласного училища в Городку під Рівнем, спонсора лікарень для простого люду на Рівненщині, Житомирщині та Варшаві, посла уряду Скоропадського в Німеччині надав його батько, відомий рівнянин, дослідник історії Рівненщини Георгій Бухало.

Пам’ять про феноменального земляка й досі живе у вдячних серцях мешканців Городка. Саме тут барон Штейнгель спорудив для нужденного люду млин, збудував і постійно фінансував роботу безкоштовної лікарні та гімназії, відкрив перший в Україні світський приватний музей. Недаремно про Федора Штейнгеля кажуть: він збудував в Городку свою маленьку Україну. Все, чим займався видатний українець, німець за походженням, робив безкорисно заради власних гуманістичних ідей та переконань.

Приємно зазначити, що присутні на заході студенти, були глибоко вражені історією життя та діяльності українця-благодійника з Рівненщини і виявили бажання відвідати найближчим часом село Городок, уславлене іменем Федора Штейнгеля.

temp 165 2temp 165 3

Сохранить

Сохранить

Сохранить