| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Відкривай Україну

Вже стало традицією, що напередодні професійного свята бібліотекарі Рівненської обласної бібліотеки для молоді подорожують Україною. У нас є неповторні по своїй унікальності місця, одним з яких є Львівщина. Це край, який може пишатися своїм історичним минулим, своїми памятками, які зберегли дух і славу століть. І саме сюди ми здійснили свій туристичний маршрут.

Розпочалося  наше знайомство з Золочева. Вузькі вулички, старовинна бруківка і прекрасна осіння погода  − так нас зустріло це старовинне містечко на історичних сторінках якого увіковічнені час економічного розквіту і падіння в руїнах, розкіш королівських прийомів і біль людських страждань. Справжньою окрасою міста є Золочівський замок  − музей-заповідник Львівської галереї мистецтв. Це історико-архітектурна памятка XVII століття національного значення, відроджена з небуття неймовірними зусиллями нашого славетного земляка  − Бориса Возницького. Замок вразив нас контрастом ліричної краси і драматизмом подій, пам'ять про які зберігають його мовчазні стіни.

Потім ми вирушили до дивовижного Підгорецького замку. Він є одним з найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Парк довкола є найгарнішим і чи не єдиним в Україні парком в так званому «італійському стилі».

Не менше враження справила на нас  одна з перлин Львівщини – Олеський замок, де ми поринули в світ дивовижної історії цього краю. Олеський замок заснований ще в XIII столітті, а його відновлення відбулося лише в 1975 році. Він тісно пов'язаний з багатьма важливими історичними подіями і оповитий легендами. На його подвір’ї ми відчули  подих середньовічної краси і величі.  Душевно і щирими словами привітала нас з професійним святом працівник музею і розповіла про історію замку, хоча екскурсію ми не замовляли.  Музеєм- заповідником «Олеський замок» можна ходити годинами розглядаючи його галереї, скульптури, картини.

Поїздка на Львівщину  була вдалою і залишила незабутні враження в переддень  професійного свята.  Атмосфера старовинних замків залишиться в нашому серці надовго.