| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Бібліотекарі поділилися досвідом по залученню користувачів

Одним із найважливіших пріоритетних напрямків роботи сучасної бібліотеки є підтримка та популяризація читання як основи інтелектуального, творчого та особистісного розвитку підростаючого покоління. Адже сучасна бібліотека − це не тільки зібрання цікавих книг, але й привабливе місце соціальних комунікацій для своїх користувачів. Їх залучення до бібліотеки через різноманітні інноваційні масові заходи, які виконують і важливу виховну функцію, та створення комфортного бібліотечного середовища головна місія бібліотекаря.

Зважаючи на актуальність проблеми Рівненська обласна бібліотека для молоді провела обласний вебінар для бібліотечних працівників, що обслуговують юнацтво на тему «Шляхи залучення молодих користувачів до бібліотеки в сучасних умовах». Програма вебінару була досить насиченою. Серед 27-ми зареєстрованих учасників заходу 9 фахівців поділилися своїм досвідом та баченням проблеми підвищення рівня діяльності бібліотек, спрямованої на формування у молодого покоління інтересу до читання, книги, бібліотеки. Про 12 напрямків роботи по залученню молодих користувачів до бібліотеки, в арсеналі яких найрізноманітніші форми популяризації книги, говорила зав. відділу обслуговування юнацтва Кузнецовської МПБ Л. Сидорук. Про книжкові виставки, як одну з форм залучення користувачів до бібліотеки розповіла провідний бібліотекар юнацького відділення Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва О. Вальчук. Корисними для присутніх на вебінарі були виступи бібліотекаря юнацького відділення Володимирецької ЦРБ Є. Дуліпи «Бібліотека під відкритим небом» як засіб залучення молоді до читання» та бібліотекаря Сарненської ЦРБ О. Мордас «Інноваційні форми роботи з молоддю в Сарненській ЦРБ».

Доповнив захід виступ зав. відділу інформаційно-бібліографічної роботи обласної бібліотеки для молоді Н. Тивончук про особливості онлайн-сервісу «Віртуальна довідка», який пропонують бібліотеки України, в тому числі й Рівненська обласна бібліотека для молоді.