| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Як відзначали День вишиванки в молодіжній бібліотеці

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс, а також слугували свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

В цьому році на День вишиванки, що відзначається 18 травня, бібліотекарі відділів обслуговування молодіжною бібліотеки влаштували цикл цікавих заходів.

На занятті школи раннього розвитку «Мамине сонечко» бібліотекарі відділу сімейного читання провели для своїх підопічних майстер-клас з вишивки хрестиком. Використовуючи набір для дитячої творчості «Вишиваночка» діти разом з батьками вчилися на пластикових рамках створювати свої перші вишиванки. Заняття вишивкою цікаве і корисне, адже воно вимагає від дитини бути старанною і терплячою. А ще тренує дитячі руки.

Далі свято вишиванки продовжилося патріотичним флешмобом «Одягай вишиванку – приходь до нас». Ще напередодні Дня вишиванки читачів запросили одягнути вишиванку і прийти 18 травня під стіни бібліотеки о16.00 на літню терасу. Порадувало всіх присутніх гарна погода і феєричне танцювальне дійство за участі хореографічного колективу «Азарт» дитячої музичної школи № 2.  Флешмоб пройшов у вигляді хореографічної постановки, яку здійснили юні танцюристи перед входом в бібліотеку, а допомагали їм бібліотекарі, навіть з Івано-Франківська.