| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Фотопроект Олеся Кромпляса про українських героїв

Рівненська обласна бібліотека для молоді презентувала фотопроект київського військового журналіста Олеся Кромпляса «PROMKA» (промзона містечка Авдіївка на Донбасі). Світлини розповідають про українських героїв, котрі щодня в нелюдських умовах, під постійними обстрілами боронять рідну землю.

Експозицію виставки складають 50 чорно-білих фотографій розміром 50 х 80 см зроблених впродовж жовтня-листопада 2016 року. Проект вже був представлений за кордоном у Варшаві, Празі, Женеві, Цюріху та Мюнхені. Рівне – це третє місто на Україні після Києва та Дніпра, де відкрилася виставка Олеся Кромпляса завдяки допомозі Дніпровського міського об’єднання ветеранів АТО. Сам автор не зміг прибути на відкриття, тому поспілкуватися з ним можна було в режимі он-лайн через Skype. Йому, як автору репортажів з найгарячіших точок зони АТО, було багато запитань, зокрема, про постановочні фото. Олесь зізнався, що це деякі портрети воїнів, які, на жаль, вже загинули. «Найбільше вражає буденність смерті, яка ходить поруч» – зізнався журналіст.

Олесь Кромпляс – громадський активіст, доброволець, який з початком війни на Донбасі вступив до лав добровольчого батальйону «Азов», брав участь у звільненні та подальшій обороні Маріуполя, Іловайській операції.

На презентацію були запрошені учасники АТО, члени рівненського фотоклубу «Час», зокрема знаний фотомайстер Олександр Майструк, журналісти місцевих ЗМІ та всі бажаючі. Військовий капелан Сергій Лучанін УПЦ КП від імені 40 своїх колег щиро подякував автору фотопроекту за незабутні враження від побачених світлин, які так правдиво передають емоцію незламного духу українських бійців.