| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Їхня доля – це доля України

Українці вже відсвяткували 14 жовтня, проте є ще одна, не менш важлива дата в українській історії, а саме створення Організації українських націоналістів, що відіграла помітну роль у творенні української державності. З нагоди 90-ї річниці від створення ОУН 16 жовтня, для студентів-першокурсників ВПУ 1 відбувся історичний дайджест «Їхня доля – це доля України» (присвячений ОУН).

Подія була організована Рівненською обласною бібліотекою для молоді. А гість заходу Тарас Давидюк (учасник російсько-української війни, рівненський пластун та головний редактор сайту «Горинь інфо») не лише зробив влучні доповнення про історію ОУН, але і розповів про організацію «Пласт» (у тому числі осередки Рівненщини). Пан Тарас зазначив про важливість таких історичних тем для молоді, їх доступного пояснення. Крім того ми отримали приємний та цінний подарунок для бібліотеки, примірники різних історичних видань (книги та журнали), що розкривають тематику українських визвольних рухів та Голодомору.

Поговорили під час заходу на чимало важливих тем. 3 лютого 1929 року (Відень) завершив роботу Перший Конгрес (Великий збір) українських націоналістів. Одним з головних підсумків Конгресу стало створення Організації українських націоналістів (ОУН), яку очолив Євген Коновалець. Кінцевою метою була побудова соборної та самостійної української держави. ОУН стала найуспішнішим політичним проєктом українців у минулому столітті. Історія цієї організації викликала та продовжує викликати палкі суперечки. Ми намагалися розповісти студентам про роль ОУН в історії України та розібратися у міфах навколо цієї організації.

Послухали гімн ОУН та переглянули кілька відеороликів Дякуємо усім за інтерес та участь у дискусії. До нових зустрічей!