| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Історичний екскурс «Вони боролись, щоб ми перемогли» (присвячений 90-річчю створення ОУН)

Традиційно протягом жовтня молодіжною бібліотекою організовується багато заходів присвячених збройній боротьбі нашого народу за Самостійну Соборну Україну. Так, 23 жовтня відбувся історичний екскурс «Вони боролись, щоб ми перемогли» присвячений 90-річчю створення ОУН. Учасниками заходу були студенти та викладачі ВПУ №1. На захід були запрошені молоді активні громадські діячі − Олександр Подвишенний та Тарас Давидюк.

Олександр Подвишенний, громадський активіст, розповів про історію становлення ОУН. Він зазначив, що гаслом ОУН були слова «Ідея та чин» − ідеологія та дія. Тобто ідеологічний вплив завжди був на одному рівні зі збройною боротьбою. Бо, на жаль, часто говорять про українців та Україну як про територію, а не державу, яка має постати на цій території.

Тарас Давидюк, головний редактор сайту «Горинь-інфо», учасник російсько-української війни, зазначив, що боротьба за незалежну Україну продовжується. Він багато розповідав студентам про своє перебування на російсько-українській війні, про великий внесок волонтерів та добровольців.

Прослухавши розповідь, більше сотні студентів зробили висновки, що боротьба за свободу має бути безкомпромісною. Навіть у ситуації коли виглядає безнадійною. Історія ОУН містить потужний мобілізаційний потенціал і важливий досвід українців, які вміли об’єднуватися, вміли протистояти силам, що в рази переважали їх. Також, незважаючи на внутрішні суперечності, не можна допускати протистояння між своїми. Адже цим завжди скористається ворог.

Сподіваємось, що такі заходи сприятимуть глибшому розумінню боротьби за створення Української держави та спонукатимуть молодь бути гідними героїв, які полягли за незалежність своєї країни.