| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Сплата податків – конституційний обов’язок громадян

Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" тимчасово, до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір - військовий збір, який стягується за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.Відповідно до підпункту 1.1 пункту 16-1 Підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1, а саме: фізичні особи - резиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи; фізичні особи - нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні; податкові агенти.

Об’єктом оподаткування збором є доходи у вигляді: зарплати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат; інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими взаємовідносинами; виплат за договорами цивільно-правового характеру; виграшів у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Кошти нового податку спрямовуються на потреби оборони країни. Так, за серпень 2014 року Рівненщина перерахувала до Державного бюджету України близько 6 млн. грн. військового збору.

До 1 січня 2015 року підвищена рента на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти - з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км - з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км - з 15 % до 28%.

Крім того, з 1 листопада 2014 збільшується поріг обов'язкової реєстрації підприємства платником ПДВ - з 300 тис. грн до 1 млн грн, продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від обкладання ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за "0" ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +. Крім того, з 1 листопада 2014 року вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість.

Також на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більше віднесено до алкогольних напоїв.

Законом "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік " скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності ряду центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення витрат цим органам склало 582,2 млн грн. Також скорочені витрати на оплату праці народних депутатів з нарахуваннями на 30,8 млн грн. До завершення антитерористичної операції заробітна плата парламентаріям нараховується тільки в розмірі посадового окладу.

Головний спеціаліст Рівненського міського управління юстиції Боковець В.П.