| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Після 22.00 перебування неповнолітніх у розважальних закладах без батьків заборонено

Батьківський контроль за дітьми під час літніх канікул необхідно посилити.

На особливому контролі в Рівненському МВ УМВС України у Рівненській області перебуває питання продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Протягом ІІ кварталу 2015 року працівниками сектору кримінальної міліції в справах дітей Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області проведено 15 рейдів по місцях концентрації молоді, спрямованих на виявлення фактів продажу спиртних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім та перебування дітей без супроводу дорослих у розважальних закладах після 22 години 00 хвилин. Виявлено 3 факти продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім та складено 3 адміністративних протоколи, передбачені ч.2 ст.156 КУпАП.

У травні 2013 року набрав чинності Закон України від 16.05.2013 р. №243-VII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», який обмежив перебування неповнолітніх дітей (віком до 16 років) без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах та на вулиці в нічний час.

Даним законом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 180-1 «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування», а також Закон України «Про охорону дитинства» статтею 20-1 «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Відповідно до ст.180-1 КУпАП відповідальність за перебування дітей у розважальних закладах та закладах громадського харчування у період з двадцять другої до шостої години без супроводу принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність, покладається, окрім батьків, на посадові особи таких закладів, незалежно від форми власності, а також на громадян-суб’єктів підприємницької діяльності.

Відповідальність за вчинення такого правопорушення настає у вигляді накладення штрафу від 340 до 850 грн. У разі вчинення повторного правопорушення протягом року штраф складає від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 грн. до 1 700 грн.

Розгляд адміністративних протоколів, складених за ст. 180-1 КУпАП, віднесено до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Крім того у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).

Також Закон України «Про охорону дитинства» доповнено ст. 20-1 «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Неповнолітні з двадцять другої до шостої години можуть перебувати в закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує й несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години неповнолітніх дітей без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період із двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують їх вік.

Контроль за виконанням цього закону також покладено на працівників міліції, зокрема підрозділи кримінальної міліції у справах дітей. З метою контролю за дотриманням норм зазначеного закону працівниками міліції у взаємодії з органами виконавчої влади, представниками державних податкових інспекцій, громадськими організаціями, проводяться рейди по розважальних закладах і закладах громадського харчування.

Такі заходи не мають на меті обмежити у правах дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища. Головна мета цих заходів – попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них. Це ефективна можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювання відповідальності батьків за виховання своїх дітей. 

 

Підготувала головний спеціаліст Рівненського міського управління юстиції Боковець В.П.