| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Право на справедливий суд

З 01 липня 2015 року розпочали свою роботу відкриті Міністерством юстиції (за підтримки уряду Канади)  центри з надання вторинної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах. До цього часу такі центри діяли для підозрюваних та підсудних у кримінальному провадженні. Відтепер скористатися послугами таких центрів зможуть громадяни і в цивільних та адміністративних справах. Багато українців не можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу через занадто високу вартість послуг платних адвокатів. Центри надаватимуть правову допомогу всім українцям, однак особливу увагу звертатимуть на малозабезпечених громадян, учасників АТО та сім’ї загиблих бійців, пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт та їх опікунів, а також внутрішньо переміщених осіб. Як зазначив, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, призначення безоплатної вторинної допомоги – це забезпечення рівного доступу до правосуддя людей, незалежно від рівня доходів, і забезпечення механізму реалізації права на справедливий суд.

Громадяни повинні відрізняти первинну правову допомогу від вторинної. Первинна правова допомога полягає у наданні юридичних консультацій, а вторинна - у представництві інтересів особи, яка не здатна забезпечити собі таку допомогу самостійно, у суді.

У Рівненській області відкриваються 3 таких центри:

Рівненський місцевий центр: м.Рівне по вул. Кавказька, 7 (обслуговуватиме мешканців м.Рівного, м.Острога, Рівненського, Костопільського, Гощанського, Корецького, Здолбунівського та Острозького районів);

Дубенський місцевий центр: м.Дубно по вул.Грушевського, 171 б (обслуговуватиме мешканців м. Дубно, Дубенського, Радивилівського, Млинівського та Демидівського районів);

Сарненський місцевий центр: м.Сарни по вул. Широка, 22 (територія обслуговування – м.Кузнецовськ, Сарненський, Володимирецький, Зарічненський, Дубровицький та Рокитнівський райони).

Кваліфіковану правову допомогу у центрах надання безоплатної вторинної правової допомоги надаватимуть адвокати, які працюють  для незахищених верств населення.  Такі центри будуть складатися з 4 відділів. Перший відділ займатиметься попередньою роботою з клієнтом. На цьому етапі буде з’ясовано суть проблеми відвідувача та вияснено, чи має він потребу в наданні вторинної правової допомоги або достатньо лише консультації. Далі, за необхідності, справа передаватиметься до відділу вторинної правової допомоги, де адвокати займуться правовим аналізом ситуації, складанням процесуальних документів та позовних заяв і безпосередньо представлятимуть інтереси клієнта в суді. Третій відділ опікуватиметься взаємодією із різними суб’єктами первинної правової допомоги. Ще один відділ займатиметься технічним забезпеченням діяльності центру.

Держава, по суті, виступатиме замовником в інтересах клієнтів, які не можуть самостійно оплатити послуги адвоката. Центри надання безоплатної правової допомоги, як регіональні, так і місцеві, виконуватимуть роль бек-офіса для адвоката. Громадянам не треба буде бігати по кабінетах і вистоювати черги. Зона рецепції центру буде приймати окремо кожного клієнта, виявлятиме проблеми і оперативно реагуватиме на ситуацію,залежно від виявлених потреб.

Таким чином, діяльність  Центрів з надання безоплатної правової допомоги – це хороший  приклад української ініціативи на підтримку вразливих категорій населення країни.

Підготувала головний спеціаліст Рівненського міського управління юстиції Боковець В.П.